DIY - Poduszka w kształcie sowy!

Sowa mądra głowa, czyli kolejna odsłona poduszki przytulanki! 
Pomysł na poduchę zrodził się w mojej głowie podczas szycia zasłon do pokoiku Emilki :) Wybrałam materiał w sówki, który od razu skradł moje serce. Znajdziecie go na końcu posta. Sówka poleciała do Lili Natura i zadomowiła się w pokoiku małej Róży. Zobaczcie sami!
Kolejna już się szyje i będzie pilnować Emilkę w jej pokoiku.
Miłego czytania!
>> <<
Zanim przystąpisz do pracy, przeglądnij swój przybornik krawiecki i upewnij się, czy jest kompletny. Mój zestaw "Must have" znajdziesz tutaj
>> <<

⤿Poduszka sowa - jaki materiał wybrać?   
Do uszycia poduszki wybrałam ten sam zestaw materiałów, z których powstał bawełniany kocyk minky tłoczony w gwiazdki. Dodatkowo potrzebowałam kilku kawałków tkaniny bawełnianej w kolorze miętowym i białym.

Skład materiału:
➽ polar minky: 100% poliester, gramatura: 350g/
➽ tkanina bawełniana (kolor biały, miętowy, gwiazdki): 100% bawełna, gramatura: 140g/
⤿Wykonanie - instrukcja krok po kroku!
Szycie rozpoczęłam od przygotowania szablonu poduszki, który odrysowałam na tkaninie w gwiazdki i wycięłam zostawiając 0,5cm zapasu na zszycie. 
Tak samo postąpiłam z pozostałymi elementami poduszki: oczka, dziób i łapki sowy - kolor biały, plamka na głowie sowy - kolor miętowy, skrzydełka - miętowy polar minky. 
Poniżej wymiary szablonu:
 

Skrzydełka:

Postanowiłam obszyć na owerlocku ściegiem poczwórnym (co zapobiega strzępieniu materiału), uzyskując jednocześnie element dekoracyjny. Jeśli nie masz owerlocka możesz także obszyć je ściegiem owerlockowym na standardowej maszynie.  
Tak przygotowane skrzydełko przyszyłam do mojej sowy, czyli na prawej stronie materiału w gwiazdki. Skrzydełka wypełniłam lekko kulką silikonową.

Oczka, dziób, plamka:

Podobnie jak skrzydełka elementy przyszywamy na prawej stronie gwiazdkowej tkaniny. Jest to odrobinę trudniejsze, ponieważ podczas szycia należy podwijać tkaninę pod spód. Do zachowania kształtu poszczególnych elementów pomocna okazała się fioletowa linia, po której prowadziłam szycie. 

Łapki:

Zszyłam ściegiem prostym, odwróciłam na prawą stronę i wypełniłam kulką silikonową - łapki gotowe. Proste? Proste! ;)

Skrzydełka i pozostałe elementy przyszyte, pozostaje teraz zszycie sowy. 
Układamy 2 kawałki materiału w gwiazdki prawą stroną do siebie, do środka wkładamy łapki i zszywamy ściegiem prostym (klasyczna maszyna) i poczwórnym - do tego zadania wykorzystałam owerlock - moje nowe cacko, które dostałam w prezencie na urodziny! ;) Mogłabym opowiadać o nim godzinami! Czuje, że mam kolejny temat na nowy post!

Tymczasem, wracając do poduszki... pamiętaj o pozostawieniu otworu na wywinięcie sowy na prawą stronę!
Powoli zbliżamy się do końca! Wypełniamy sówkę i zaszywamy pozostawiony otwór. Zrobiłam to  ręczne ściegiem krytym, dzięki czemu miejsce zszycia jest zupełnie niewidoczne. 
"A teraz najprzyjemniejsza część, czyli zdobienie farbkami wodnymi. Po prostu uwielbiam to!"
Kilka pociągnięć pędzelkiem (no może trochę więcej niż kilka) i sowa zmienia się nie do poznania. Sowa zyskała duże oczy, szare piórka, a także żółte łapki i dziób.   

I jak? Podoba się?

>> <<
Po więcej inspiracji zapraszam tutaj!
>> <<

Komentarze

Popularne posty

facebook - like it!

Obserwatorzy:

Łączna liczba wyświetleń:

Follow by Email:

Formularz kontaktowy:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *